אמנית זכוכית, עבודות אמנות לבתי כנסת, ויטראז׳ים, אריחי קרמיקה וזכוכית, סדנאות זכוכית ויודאיקה

חיפוש

סל קניות

מהעיתונות

שער המאגזין נשים בעסקים מרץ 2018

בכל עבודה נמצא חלק מנשמתי

לאחר עשרות תערוכות בארץ ובעולם,  בתחומים שונים כגון : ציור, פיסול, שילוב אמנויות,  מיצבים ייחודיים, ציורי קיר, אמנית הזכוכית שרה קונפורטי פיתחה טכניקת עבודה ייחודית בקרמיקה ובזכוכית ומצאה נישה מפתיעה- עיצוב בתי כנסת. את התוצאות המרשימות אפשר לראות במאות עבודות אמנות לבתי כנסת שכבר עיצבה ויצרה בארץ ובעולם באמצעות זכוכית וקרמיקה – החומרים שמהם היא יוצרת. טביעת האצבע של האמנית שרה קונפורטי באה לידי ביטוי בצבעוניות עבודותיה  ובשילובי החומרים הייחודיים לה. בין אם מדובר בתיבות חזן או בוויטראז'ים, בארונות קודש או בפרוכות – קונפורטי יוצרת מתוך תשוקה גדולה והתוצאות הן כאלה המעוררות תגובת "וואוהו" אוטומטית.

כבר מילדותה, מעידה על עצמה קונפורטי, היא חיה ונושמת אמנות והדבר ניכר גם בביתה בכפר יונה, שכל סנטימטר בו, מבפנים ומבחוץ, אומר יצירתיות.

קונפורטי עיצבה בשנים האחרונות עשרות בתי כנסת בארץ ובעולם תוך שהיא משלבת בין יכולותיה הייחודיות בתחום הציור, הפיסול, העבודה עם זכוכית והשילוב בינה לבין קרמיקה.
קונפורטי: "אני ממציאה רעיונות ויוצרת אותם בחומר, כי אני חייבת להפתיע קודם כל את עצמי ואז את לקוחותיי. לרוב אני זוכה לחופש פעולה מלא, בוודאי מבחינה אמנותית. אבל אני מתאימה את העבודה לאופי ולסגנון של העדה והמקום של בית הכנסת.

 "בכל עבודה נמצא חלק מנשמתי ואני מרגישה היום בת-בית בבתי הכנסת שעיצבתי או השתתפתי בעיצובם. יש משהו בבית כנסת שמשתלט על ההוויה, איזו תחושה של קדושה, של הוד והדר, וזה נהדר".

קונפורטי יוצרת גם בתחום הקרמיקה והזכוכית, אריחים מצוירים לחיפוי קירות הבית החיצוניים והפנימיים, אריחי קרמיקה עבודת יד מצוירים למטבח, לאמבטיה או לרצפה כשטיחי קרמיקה מצוירים מחולקים.

קונפורטי יצרה את אנדרטת צומת בית ליד – 30 מטר גובה על 2.5 דונם. על שטח האנדרטה תכננה גם אמפיתיאטרון, אולם תת קרקעי.  על הפסלים עבדה 3 שנים.
קונפורטי מציירת על חלונות ודלתות ומעצבת ויטראזים בגדלים שונים גם ללקוחות פרטיים.

בתחום עבודות יודאיקה קונפורטי פיתחה סגנון ייחודי: מזוזות, חמסות צלחות פסח, חנוכיות, כוסות קידוש, שלטים, שלטי ברכה והכל  מקרמיקה וזכוכית.

עבודותיה וציוריה נמכרים גם לארצות רבות בחו"ל, לארה"ב, קנדה, אוסטרליה ואירופה.

שרה קונפורטי – אם לבן ולבת, המתגוררת בכפר יונה בבית שנראה כמו "בית קטן בערבה"  בגינה בת חצי דונם.  אין כמעט פינה בבית, בחצר ובגינה שלא מוטבעים בו מעשה ידיה. קירות הבית מכוסים ב ציורים – עבודות הקרמיקה והזכוכית, שהציגה,

בתערוכות השונות. בחצר – מאות כדים מצוירים, פסלים מפוזרים, ושער הכניסה כמובן, עיצובה האישי. בסטודיו נמצאים עבודותיה, שהציגה בתערוכות, ופרושים על פני כל קירות הבית (אפילו בשירותים). ציוריה פרושים בביתה כמוזיאון פרטי מדהים.

 שרה קונפורטי מעידה על עצמה- על אמנותה "אני אמנית ישראלית שחיה ונושמת אמנות 24 שעות ביממה".

לקוחותיה כותבים לה שהיא "מחלקת פיסות של אושר".

אדם שיש לו יופי הקרוב אליו – נעשה יפה יותר.

עמוד פנימי שער המאגזין נשים בעסקים מרץ 2018

pas 2
דילוג לתוכן