אמנית זכוכית, עבודות אמנות לבתי כנסת, ויטראז׳ים, אריחי קרמיקה וזכוכית, סדנאות זכוכית ויודאיקה

חיפוש

סל קניות

מהעיתונות

כתבה חדשה אודותי במאגזין מה קורה בכפר – חנוכה 30.11.12

שרה קונפורטי חיה ונושמת אמנות 2018

אי אפשר להשאר אדישים כשנכנסים לביתה של שרה. השער המעוטר, הדלת הצבעונית, עשרות הכדים והפסלים הניצבים בחצר, הם רק חלק קטן מהעושר האמנותי במקום. אפילו העצים לא נראים רגילים בגינתה.  בכל פינה בבית ניצבת יצירת אמנות, קטנה או גדולה, חנוכיות, חמסות, אריחי קרמיקה, מיני יצירות המונחות בסדר מופתי זו לצד זו. גם השירותים מעוטרים באריחים צבעוניים  הזוכים לתשומת לב מירבית. תאור זה הוא רק חלק מחווייה אומנותית. מעניינת ומרגשת, בביתה של האמנית שרה קונפורטי, תושבת כפר יונה כמובן.

יש לשרה קונפורטי בבית הכל: אריחי קרמיקה צבעוניים מעוטרים במיני צבעים וגוונים, חנוכיות עשויות קרמיקה, חמסות צבעוניות, וכל מיני יצירות אמנות ייחודיות שלא נתקלים בהם בכל יום. גם חדר השירותים עצמו סוג של יצירת אמנות, עשיר באריחים  צבעוניים ומיוחדים, משולבים בשברי זכוכית.

שרה מובילה אותנו בהתלהבות שאין דומה לה אל הסטודיו העצום. שם מונחות יצירות ענק מדהימות, אותן הציגה בתערוכות רבות בארץ, ובעולם. עשרות קטלוגים מונחים על השולחן ובהן כתבות מצולמות על יצירותיה שסוקרו על ידי מבקרי אמנות מהנחשבים בארץ. היא מתכננת ומבצעת עשרות רבות של ארונות קודש בבתי כנסת. חלקם אף זכו לפרסום רב בקהילות יהודיות.

שרה קונפורטי, אמנית המוכרת בארץ, השתתפה בעשרות תערוכות בארץ ובעולם, בתחום הציור, הפיסול, שילוב אמנויות, ובפרויקטים עיצוביים עצומים. קונפורטי גרה שנים רבות בכפר יונה, מייצרת ומעצבת בעצמה גם תכשיטי אופנה מקרמיקה ומזכוכית: צמידים, עגילים אופנתיים ארוכים משולבי זכוכית וסרטי בדים מצוירים, טבעות זכוכית, טבעות קרמיקה וזכוכית, וטבעות זכוכית מצוירות בזהב. שרשראות ותליונים.

שרה עוסקת בציור, בפיסול, בקרמיקה, בזכוכית ובתכנון וביצוע פרויקטים גדולים כדוגמת עיצוב וציור קיר חזית בניין האדריכלים 280 מטר, תערוכת עיצוב 2004, אנדרטת צומת בית ליד 30 מטר גובה על 2.5 מטר. על שטח האנדרטה תכננה גם אמפיתיאטרון, אולם תת קרקעי, 22 חדרי הנצחה. על הפסלים עבדה 3 שנים. קיר עיצובי של 100 מטר המוצג בהום כפר ויתקין, בכניסה למרכז הארצי לעיצוב הבית.

באפריל 2003 השתתפה שרה בתערוכה הגדולה בעולם הנערכת פעם בשנה באורלנדו פלורידה, 40 מדינות ו4,000 מציגים, והתברר שעבודותיה היו להיט בין עולמי וייחודיות אפילו בעולם הגדול. ב2004 הציגה באיטליה בתערוכה הבינלאומית הנודעת בבולוניה "Cersaie" תערוכה שזכתה להדים בשל ייחוד אריחי הקרמיקה האמנותיים.

החנוכייה שעיצבתי ויצרתי בשער המאגזין מה קורה בכפר דצמבר 2012

image002
pas 2
דילוג לתוכן